Podmienky ochrany osobných údajov

Ochrana osobných údajov 

Internetový obchod http://www.northedge.sk (ďalej len „naše stránky“) patrí pod spoločnosť NOVADIS group s.r.o. Plovární 478/1, Plzeň 30100 a identifikačným číslom10684191 (ďalej len “my”). Ochrane osobných údajov venujeme veľkú pozornosť a týmito dátami zaobchádzame veľmi opatrne. Nižšie sa dočítate aké údaje o našich prevažne návštevníkoch spracovávame, či ich spracovávame na základe ich súhlasu alebo na základe iného právneho dôvodu, na aké účely tieto údaje spracovávame a tiež ako dlho ich máme pri sebe uložené. 

Aké osobné údaje spracovávame? 

Osobné údaje, ktoré spracovávame 

Primárne spracovávame tie údaje, ktoré nám sami poskytnete cez naše stránky. 

Osobné údaje potrebné na plnenie kúpnej zmluvy 

Najčastejšie údaje, ktoré nám návštevníci odovzdávajú sú údaje, získané cez objednávkový formulár. V tomto formulári sú polia rozdelené na dva druhy.

  • Povinné, ktoré sú potrebné na vytvorenie kúpnej zmluvy a následnú realizáciu kúpnej zmluvy. Zjednodušene povedané, tieto údaje potrebujeme na to, aby sme boli schopní vašu objednávku vybaviť. Ide o meno, priezvisko, doručovacie údaje, fakturačné údaje, e-mail a telefón. V tomto prípade e-mail a telefón slúži na zaslanie potvrdenia o úspešnom prijatí vašej objednávky, doručenie potvrdenia o platbe, zaslanie EET účtenky ak je potrebné, na priebežné informovanie o vývoji stavu vašej objednávky a na následnú prípadnú komunikáciu ohľadom objednávky. 

  • Nepovinná, môžete vyplniť dobrovoľne. Pomáhajú nám upresniť vaše požiadavky a taktiež nám pomáhajú lepšie a efektívnejšie vybaviť vašu objednávku, ale pre samotné vybavenie nie sú nutné.

 

Užívateľský účet 

Aby ste mohli využívať výhody používateľského účtu, je potrebné sa najskôr registrovať na niektorej z našich stránok. Tým u nás vznikne miesto, kde budeme zhraňovať všetky vaše osobné údaje, doručovacie a fakturačné adresy, nastavenia, členstvo vo vernostných programoch, nákupné zoznamy, obľúbené, sledované produkty (strážny pes), hodnotenie produktov, vyplnenú spätnú väzbu z dotazníkov a ďalšie podobné dáta .


Poskytovanie údajov tretích osôb

Ak nám poskytnete údaje o tretej osobe, je vašou povinnosťou túto osobu o tom informovať a zaistiť si jej súhlas s týmito podmienkami ochrany osobných údajov.

Táto situácia nastáva napríklad vo chvíli, keď objednávate nejaký tovar, ale potrebujete doručenie delegovať na inú osobu, ktorá zásielku bude preberať. V tej chvíli musíte túto osobu o tejto skutočnosti informovať a zaistiť si jej súhlas s tými podmienkami na ochranu osobných údajov.

Súhlas tretej osoby musíte byť schopní kedykoľvek dokázať do 48 hodín po našom vyžiadaní. Ide o prípady, keď si od nás tretia osoba vyžiada doloženie súhlasu so spracovaním jeho osobných údajov.

 Aktivita na našich stránkach a vytváranie obsahu

 Aby ste mohli byť na našich stránkach aktívni a pridávať, respektíve vytvárať akýkoľvek obsah ako recenzie, komentáre, diskusné príspevky, označovať recenzie za prínosné a pod. musíte byť vo väčšine prípadov registrovaní a prihlásení. Potom tento obsah sa viaže na váš užívateľský účet a teda pri týchto príspevkoch môže byť viditeľné vaša profilová fotografia, meno a priezvisko. Vďaka nadviazaniu na užívateľský účet, máte možnosť niektorý obsah upravovať alebo mazať. Za vkladaný obsah a aktivitu pod svojim účtom zodpovedáte iba vy, preto neodporúčame prostredníctvom obsahu verejne zdieľať akékoľvek svoje osobné údaje, ktoré nechcete, aby mohli byť verejne dostupné. Napríklad neodporúčame upozorňovať v recenziách na svoje alergie či inak zdieľať informácie o svojom zdravotnom stave. Za toto konanie nenesieme žiadnu zodpovednosť.

Údaje o prečítaní našich správ, ktoré vám zasielame

Pokiaľ vám odošleme napríklad e-mail, evidujeme čas, kedy ste si správu otvorili, zariadenie na ktorom ste si správu otvorili a ďalšie technické parametre o tomto zariadení. 

Automaticky spracovávané osobné údaje 

V priebehu vašej návštevy našich stránok si zhromažďujeme informácie, ako napríklad vašu IP adresu, nastavenie prehliadača, ktoré nám pomáha určiť aký jazyk preferujete, navštívené stránky vrátane dátumu a času návštevy, na aké odkazy klikáte, vďaka ktorým vám môžeme upraviť obsah tak, aby bol pre vás zaujímavejšie a ponúkali sme vám produkty a obsah, ktorý oceníte. 

Zákaznícka linka 

Pokiaľ voláte na akékoľvek naše číslo uvedené na našich stránkach môže byť váš hovor monitorovaný z dôvodu zlepšenia zákazníckej podpory či monitorovania vašich požiadaviek. Ak sa hovor nahráva, vždy ste na začiatku hovoru na túto skutočnosť automaticky upozornení. 

Cookies 

Tieto stránky používajú súbory cookie. 

Za akým účelom spracovávame vaše osobné údaje? 

Nákup tovaru 

Najčastejšie vaše dáta spracovávame za účelom dodržania kúpnej zmluvy teda aby sme úspešne realizovali vašu objednávku a úspešne ju doručili. Za týmto účelom môžeme odovzdávať vaše dáta tretím stranám, ako napríklad dopravcovi, aby vedel na akú adresu má váš balíček doručiť. 

Zákaznícka starostlivosť 

Snažíme sa stále zlepšovať v zákazníckej starostlivosti a aby sme mohli čo najrýchlejšie reagovať na vaše podnety a problémy, potrebujme na to adekvátne podklady, teda vaše údaje a maximum informácií spojených práve s vami.

Marketing 

Rozdeľujeme na dva typy: 

E-mail marketing - Všetky obchodné oznámenia formou e-mailu vám zasielame iba na základe vášho súhlasu alebo nášho oprávneného záujmu na základe vzniku obchodného vzťahu. Z odberu týchto oznámení sa môžete kedykoľvek odhlásiť či už priamo v marketingovom oznámení alebo po prihlásení do sekcie "Môj účet" a kliknutí na "Nastavenie e-mailových oznámení". Snažíme sa vám posielať, čo najmenej oznámi a len tá, ktorá veríme, že vás zaujmú alebo aspoň potešia. Proti tomuto spracovaniu môžete vzniesť námietku (info@northedge.sk). 

Telemarketing a SMS - Všetky obchodné oznámenia formou SMS vám zasielame iba na základe vášho súhlasu alebo nášho oprávneného záujmu na základe vzniku obchodného vzťahu. Z odberu týchto oznámení sa môžete kedykoľvek odhlásiť či už priamo v marketingovom oznámení alebo po prihlásení do sekcie "Môj účet" a kliknutí na "Nastavenie mobilných oznámení". Snažíme sa vám posielať, čo najmenej oznámi a len tá, ktorá veríme, že vás zaujmú alebo aspoň potešia. Vo výnimočných prípadoch vás môže kontaktovať niekto z marketingového oddelenia alebo zákazníckej podpory formou hovoru. Proti tomuto spracovaniu môžete vzniesť námietku (info@northedge.sk)

Prispôsobenie obsahu 

Neradi by sme vám odporúčali niečo, čo pre vás nebude dávať zmysel, pretože využívame nazbierané údaje o vás na personalizáciu obsahu a ponuky na našich stránkach av marketingových oznámeniach. Využívame na to napríklad produkty, ktoré často navštevujete, vaše predchádzajúce objednávky (históriu vašich objednávok), apod. Takto docielime to, že vám môžeme odporučiť tovar, ktorý by vám mal s veľkou pravdepodobnosťou urobiť radosť, než nezmyselne náhodne skúšať. 

Zákonné nariadenia 

Niektoré vaše osobné údaje sme povinní evidovať zo zákona. Ide predovšetkým o údaje zviazané s kúpnymi zmluvami a ďalšie tomuto podobné, kvôli prípadným kontrolám vykonávanými orgánmi verejnej moci a ďalších oprávnených dôvodov. 

Na akých právnych podkladoch spracovávame vaše osobné údaje? 

Plnenie a uzavretie kúpnej zmluvy 

Pokiaľ si u nás zakúpite tovar respektíve dokončíte objednávku, vzniká kúpna zmluva. Aby sme boli schopní ju úspešne plniť, potrebujeme na to vaše osobné údaje, ktoré sú popísané v sekcii “Aké osobné údaje spracovávame?” vrátane výpisu o aké údaje konkrétne ide. 

Oprávnený záujem 

Ďalej spracovávame vaše údaje na základe oprávneného záujmu, aby sme mohli zlepšovať naše služby lepšie ich zacieliť a ponúkať vám relevantnejší obsah.

Získaný súhlas 

Aby sme vám mohli zasielať marketingové alebo obchodné oznámenia, musíme tak robiť na základe vášho udeleného súhlasu. Výnimku umožňuje prípad, kedy ste u nás urobili nákup, pretože na základe neho máme oprávnený záujem vám tieto oznámenia posielať. Samozrejme máte právo sa z týchto oznámení odhlásiť a napríklad priamo v obchodnom oznámení (e-mailu) dole v pätičke alebo si zasielanie oznámení môžete nastaviť v preferenčnom centre po prihlásení v mojom účte. 

V prípade, že nám poskytnete súhlas mimo objednávky, máte tiež samozrejme právo kedykoľvek ho odobrať a to rovnakým spôsobom, ktorý je vyššie uvedený. 

Pokiaľ si neviete rady s odhlásením, kontaktujte nás prosím na (info@northedge.sk), našim cieľom nie je vás zbytočne spamovať, pokiaľ o naše oznámenie nestojíte.

Komu vaše osobné údaje odovzdávame? 

V niektorých prípadoch potrebujeme vaše osobné údaje odovzdať tretím stranám, ktoré však dodržiavajú podmienky s ochranou osobných údajov, ktoré sa zhodujú v hlavných bodoch s tými našimi a nijako vás neobmedzujú na vašich právach. Ide o tieto prípady: 

Doručenie tovaru - Aby mohol dopravca, ktorého si zvolíte doručiť vašu zásielku, musí vedieť kam a komu. Teda v záujme plnenia kúpnej zmluvy, odovzdávame dopravcovi vaše meno a priezvisko (prípadne meno a priezvisko osoby, ktorá bude zásielku preberať), doručovacie údaje, vaše telefónne číslo, na ktoré vám dopravca zašle informácie o doručení, prípadne zavolá na upresnenie doručenia av prípade , Že ste si zásielku objednali na dobierku, tak odovzdávame aj celkovú čiastku, ktorú dopravcovi máte uhradiť. Dopravcovia potrebujú tieto údaje iba na doručenie zásielky a nie sú oprávnení tieto údaje nijako inak využívať, teda majú povinnosť tieto údaje bezprostredne zmazať po doručení zásielky. 

Zmluvné výdajné miesta – Pre naše zmluvné výdajné miesta (služba ), ktoré sú prevádzkované tretími osobami platia podobné pravidlá ako pre klasické doručovanie tovaru. V záujme plnenia kúpnej zmluvy, predávame prevádzkovateľovi výdajného miesta základné osobné údaje (mená, priezvisko) a údajov o objednávke (č. objednávky, hodnota objednávky), ktoré prevádzkovateľ vidí v nami prevádzkovanom informačnom systéme. Tieto údaje sú potrebné na realizáciu úspešnému odovzdania zásielky zákazníkovi. Odovzdanie prebieha cez nahlásenie tajného hesla (napr. v spoločnosti Zásielkovňa) pre vyzdvihnutie zákazníkom obsluhe výdajného miesta, ktoré heslo zadá do informačného systému a po spárovaní umožní obsluhe vydať zákazníkovi zásielku. Pokiaľ zákazník heslo stratil, je možné na jeho žiadosť vykonať výdaj zásielky po overení totožnosti občianskym preukazom, pokiaľ sa meno na občianskom preukaze zhoduje s menom pri zásielke, môže obsluha po opísaní čísla občianky do informačného systému zásielku vydať. Obsluha výdajného miesta nemá spätne prístup k týmto údajom a údaje slúžia iba ako doklad o odovzdaní zásielky. Pokiaľ zákazník o túto možnosť požiada či ponuku akceptuje, automaticky tým dáva súhlas na uloženie týchto informácií v informačnom systéme, ktorý prevádzkujeme my. 

Platba kartou a platobnými tlačidlami – Pre bezhotovostné on-line platby sú platobné metódy napojené na platobnú bránu spoločnosti Shoptet, a.s., ktorá poskytuje zabezpečenú technológiu prijímania platobných kariet a online bankových prevodov. Čísla platobných kariet a heslá k elektronickému bankovníctvu sú zadávané pomocou zabezpečeného a dôveryhodného kanála spoločnosti Shoptet, a.s. 

Obchodné oznámenia – Väčšinu našich obchodných oznámení rozosielame cez službu tretej strany, ktorá je viazaná svojou mlčanlivosťou. Tu odovzdávame danej službe obsah oznámenia a kontakt, na ktorý sa má oznámenie odoslať. Obsah oznámenia môže obsahovať niektoré z vašich osobných údajov, avšak daná služba nemá právo s týmto obsahom nakladať žiadnym spôsobom, mimo servisných zásahov. 

Servis a reklamácia – Osobné údaje taktiež odovzdávame našimi dodávateľmi tovaru alebo servisnému centru pri vyžiadanej reklamácii tovaru 

Ako dlho vaše osobné údaje uchovávame? 

Osobné údaje rozdeľujeme do dvoch skupín, podľa ktorých sa určuje aj doba ich uchovania. 

Povinné – To sú tie údaje, ktoré nám nariaďuje zákon, ako dlho ich musíme mať uschované. Tieto údaje nie je možné vymazať ani na vašu žiadosť. Ide predovšetkým o údaje viazané s kúpnou zmluvou (napr. pri daňových dokladoch je táto doba stanovená na najmenej 10 rokov). V rámci možnosti plniť vaše požiadavky a poskytovať vám kvalitnú zákaznícku podporu si nechávame aj vaše kontaktné údaje do uzavretia obchodného vzťahu a to do doby vypršania záruky vami zakúpeného tovaru plus 2 mesiace navyše. 

Nepovinné – To sú všetky údaje, ktoré nám slúžia na zlepšovanie služieb, cielenie našich oznámení a pod. O vymazanie týchto údajov máte kedykoľvek právo požiadať. Tieto údaje uchovávame taktiež po dobu trvania obchodného vzťahu, prípadne 26 mesiacov od poslednej vašej aktivity. Po expirácii tieto dáta automaticky mažeme, vrátane vášho užívateľského účtu. 

Nemusíte sa báť, že by ste o niečo prišli a nevedeli o tom. Pred každým zmazaním účtu vám pošleme 2 upozornenia s možnosťou si účet ponechať a predĺžiť ho zase o ďalších 26 mesiacov. Ide nám primárne o to, aby sme nemali zbytočne vaše osobné údaje.

Ako zabezpečujeme vaše osobné údaje? 

Osobné údaje a nazbierané dáta primárne ukladáme na našich serveroch, ktoré sú primerane zabezpečené. Priebežne toto zabezpečenie vylepšujeme a prístup k týmto dátam neustále monitorujeme. 

Na komunikáciu vášho prehliadača s naším serverom používame šifrovaný prenos, ktorý zaistí, že nikto túto komunikáciu nemôže odchytávať a vaše dáta sú tak v bezpečí. 

Heslá k užívateľským účtom ukladáme v šifrovanej podobe a teda aj v prípade prelomenia prístupu do našej databázy, nebude mať útočník vaše heslo v čitateľnej podobe. 

Aké máte práva pri spracovaní osobných údajov? 

Rovnako ako my máme určité práva na spracovanie osobných údajov, tak aj vy máte svoje práva, ktoré môžete kedykoľvek uplatniť. 

Právo na prístup k osobným údajom, ktoré o vás spracovávame 

Máte právo po nás žiadať zoznam všetkých osobných údajov, ktoré o vás spracovávame. Tento zoznam vám môžeme vygenerovať po riadnom overení vašej totožnosti. Pokiaľ oň máte záujem, zašlite vašu požiadavku na e-mailovú adresu (info@northedge.sk)

Právo na opravu osobných údajov 

Pokiaľ zistíte, že evidujeme o vás osobné údaje, ktoré nie sú správne, máte právo od nás žiadať opravu. Budeme za tieto podnety veľmi radi a radi vám ich opravíme v čo najkratšom čase. Opäť nás stačí kontaktovať na e-mail (info@northedge.sk). 

Právo na výmaz osobných údajov 

Máte právo požiadať o vymazanie všetkých osobných informácií, ktoré o vás spracovávame, okrem tých, ktorých uchovanie nám nariaďuje zákon, alebo tieto informácie slúžia na plnenie doposiaľ neuzavretej kúpnej zmluvy a bez týchto dát by sme neboli schopní úspešného uzatvorenia docieliť. O výmaz osobných údajov nás prosím kontaktujte na e-mail (info@northedge.sk). 

Právo vznášať námietky proti spracovaniu osobných údajov 

Pokiaľ máte pocit, že niektoré osobné údaje spracovávame neoprávnene, môžete proti tomuto konaniu vzniesť námietku. Niektoré údaje spracovávame v rámci nášho opravneného záujmu a radi vám tieto dôvody upresníme, stačí nám napísať na e-mail (info@northedge.sk) a upresniť aké nazbierané údaje od nás žiadate obhájiť. 

Právo podať sťažnosť na spracovanie osobných údajov 

Budeme radi, keď budete všetky námietky či otázky ohľadom ochrany osobných údajov posielať priamo nám, aby sme vám mohli poskytnúť okamžitú pomoc či podporu vo vašej veci riešení. Stačí nám napísať na e-mail (info@northedge.sk). Avšak uplatnenie postupov vyššie uvedených nijako neobmedzuje vaše právo podať sťažnosť Úradu na ochranu osobných údajov.

GDPR 

Kupujúci berie na vedomie, že na účely uzavretia kúpnej zmluvy, jej následné plnenie (spracovanie objednávky, zabezpečenie vyskladnenia a doručenia tovaru) a prípadného riešenia práv z chybného plnenia (reklamácií) správca spracuje a uchová v súlade s nariadením Európskeho parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679, všeobecné nariadenie o ochrane osobných údajov (ďalej len GDPR), jeho osobné údaje v nasledujúcom rozsahu: meno, priezvisko, adresa, e-mail a telefónne číslo, nepovinne názov firmy. 

Právnym základom pre spracovanie osobných údajov je v súlade s článkom 6 ods. 1 písm. b) GDPR plnenie zmluvy, ktorej zmluvnou stranou je kupujúci. 

Práva kupujúceho vo vzťahu k osobným údajom 

Kupujúci ďalej na vedomie, že podľa článkov 15 až 21 GDPR má právo: 

  1. a) na prístup k osobným údajom, ktoré pozostáva z práva získať od správcu potvrdenie, či osobné údaje, ktoré sa ho týkajú, sú alebo nie sú spracovávané, a ak je to tak, má právo získať prístup k týmto osobným údajom a k informáciám vymedzeným v článku 15 GDPR;
  1. b) na opravu nepresných osobných údajov, ktoré sa ho týkajú, ďalej s prihliadnutím na účely spracovania má kupujúci právo na doplnenie neúplných osobných údajov, a to aj poskytnutím dodatočného vyhlásenia podľa článku 16 GDPR; 
  1. c) na výmaz („právo byť zabudnutý“), ktoré spočíva v tom, že správca bez zbytočného odkladu vymaže osobné údaje, ktoré sa kupujúceho týkajú, len čo už nebudú potrebné na účely plnenia zmluvy, pokiaľ nie je daný iný právny dôvod na ich ďalšie spracovanie ;
  2. d) na obmedzenie spracovania osobných údajov v prípadoch vymedzených článkom 18 GDPR; 
  1. e) na prenosnosť údajov podľa podmienok článku 20 GDPR; 
  1. f) vzniesť námietku proti spracovaniu osobných údajov podľa článku 21 GDPR. 

Správca poskytne kupujúcemu na žiadosť informácie o prijatých opatreniach v každom prípade najneskôr do jedného mesiaca od prijatia žiadosti. 

V prípade pochybností o spracovávaní osobných údajov má kupujúci právo obrátiť sa na Úrad pre ochranu osobných údajov, ktorý je v tejto oblasti dozorným orgánom, a podať k nemu sťažnosť. 

 

Podmienky ochrany osobných údajov sú platné a účinné od 1.3. 2022

Affiliate program